Відкриття інтернет-магазину: аспекти започаткування бізнесу в мережі
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцінок ще немає)
Завантаження...

Відкриття інтернет-магазину: аспекти започаткування бізнесу в мережі

З кожним роком бізнес активно переходить в онлайн формат, і купити практично будь-який товар можна в інтернет-магазині. Для підприємців-початківців такий вид діяльності буде особливо бажаним, оскільки відкриття інтернет-магазину буде більш вигідним і доступним для новачків. У будь-якому випадку, для його організації потрібне серйозне планування.

Інтернет-магазин як вид бізнесу: за і проти

Online store as a type of business pros and co 9ab7a07c ed75 4e28 b037 fc0e3cbc525b Відкриття інтернет-магазину: аспекти започаткування бізнесу в мережі

Будь-який вид бізнесу має має свої позитивні та негативні аспекти. Те що торкається і сфери онлайн-продажів.
Відкриття інтернет-магазину буде гарною ідеєю з кількох причин:

  • зростаюча популярність онлайн магазинів серед потенційних покупців: знайти та придбати потрібний товар в інтернеті можна за лічені хвилини;
  • завдяки реєстрації є можливість створити базу клієнтів;
  • відсутність додаткових витрат: орендної плати, на придбання меблів для офісу, комунальні послуги і зарплату для персоналу;
  • зниження витрат дозволяє встановити нижчі ціни, в свою чергу збільшує популярність і конкурентоспроможність підприємства.

Із труднощів, які можуть підстерігати творця інтернет магазину, особливо суттєвими можуть стати необхідність додаткових вкладень у розкрутку сайту на стартовому етапі.

На самому створенні та обслуговуванні інтернет магазину також не слід економити, тільки в цьому випадку вдасться створити якісний ресурс, що продає. Ще одна можлива проблема – надходження до інтернет-магазину неякісного товару, що особливо часто зустрічається при роботі на основі дропшипінгу.

Загалом створення інтернет магазину – перспективний та потенційно прибутковий проект, щоправда, слід контролювати ситуацію на ринку та стежити за діяльністю конкурентів.

Насамперед важливо підібрати актуальну нішу, щоб відкрити магазин максимально затребуваних товарів. На цьому ж етапі потрібно продумати, чи буде можлива доставка в інші області. Якщо таких цілей немає, то слід адаптувати свою майбутню діяльність під потреби свого регіону. Вибір назви стане однією з найважливіших умов успіху нового підприємства.

create e commerce shop d3cb7352 8350 4a3a ae3b d231d259d76f Відкриття інтернет-магазину: аспекти започаткування бізнесу в мережіВідкриття інтернет-магазину: ключові етапи

Процес створення інтернет-магазину включає кілька основних етапів:

  • розробка бізнес-плану і фінансові розрахунки;
  • реєстрація організації;
  • оренда надійного хостингу;
  • набір персоналу;
  • маркетингова кампанія.

Офіційна реєстрація інтернет-магазину в податковій службі не відрізняється від організації будь-якого іншого суб’єкта підприємництва. Раціональним варіантом для компанії такого роду буде ФОП (для України), він відрізняється більш простим процесом реєстрації та невеликою витратністю. Щоправда, якщо засновник магазину планує займатися оптовим продажем або співпрацювати з великими компаніями, більш відповідним буде формат ТОВ (ТОВ). Конкретний перелік документів та додаткові вимоги, які творцю компанії потрібно виконати для відкриття, можна знайти на офіційному сайті.

Хостинг і розробку сайту майбутнього магазину краще довірити професіоналам. Це потребує певних витрат, але якість ресурсу безпосередньо впливає на його розвиток.

Розмір штату залежатиме від формату діяльності і обсягу продажів: якщо в перший час магазин буде пропонувати обмежений асортимент, засновник може обійтися  роботи самостійно. Як правило, для організації роботи інтернет-магазину потрібні онлайн-консультанти, оператори контактного центру і кур’єри.

Бізнес-план і фінансові розрахунки

Фінансова стратегія та стартові інвестиції для відкриття бізнесу у сфері інтернет-торгівлі будуть першим етапом створення магазину. Середній бізнес-план передбачає загальну суму інвестування від $2000. Найбільшими будуть такі витрати:

  • створення магазину, хостинг, домен та сертифікат SSL – від 950 $;
  • закупівля товари – приблизно 2000$ (хоча у випадку з дропшиппінгом – 0);
  • Витрати рекламу та розвиток – від 300$.

У кожному конкретному випадку ці витрати можуть бути в більшому або меншому розмірі, але для організації середнього інтернет-магазину слід орієнтуватися саме на ці такі.

Що стосується окупності інтернет-магазину, цей показник во багато в чому залежить від затребуваності пропонованих товарів і конкурентоспроможності організації. Цінова політика і грамотна рекламна кампанія во багатою визначатимуть успіх підприємства і строки його виходу на самоокупність. Як правило, за наявності продуманого бізнес-плану магазини онлайн-торгівлі окупаються через 4-6 місяців.

Деякі підприємці вирішують придбати готовий інтернет-магазин, який приноситиме прибуток з першого дня роботи. Але відкриття компанії з нуля дає більше свободи та простору для розвитку.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.